2019 m. kovo 11 d., pirmadienis

Užburiančios muzikos ketvertas „Besides“ pirmąkart lankysis Lietuvoje

Besides“ – tai post roką grojanti lenkų grupė, sugebėjusi laimėti šalies muzikinį talentų konkursą ir jau sugrojusi viename didžiausių post roko muzikos festivalių Europoje „Dunk!Festival“. Anksčiau
Lietuvoje nekoncertavę vaikinai kovo 14 d. klube „XI20“ bus pasiruošę nustebinti ne tik post roko stiliaus gerbėjus, bet ir su šiuo žanru nesusipažinusius, melodingos instrumentinės muzikos klausytojus.

„Jaunas, tačiau labai daug žadantis“ – taip apibūdinamas nostalgiško liūdesio skambesiu pritraukiantis kvartetas „Besides“ iš Lenkijos. 2011 metais Brzeszcze susikūrusi grupė mažiau nei per trejus metus tapo viena populiariausių bei žinomiausių grupių lenkiškoje post roko muzikos scenoje.

Debiutinis „Besides“ albumas „We Were So Wrong“, dienos šviesą išvydęs 2013 metais, buvo puikiai sutiktas tiek kritikų, tiek ir spėjusios susiburti nemažos fanų grupės. Gausybė teigiamų atsiliepimų, koncertuose kuriama magiška atmosfera bei jos praturtinimas vizualizacijomis gana greitai iškėlė "Besides“ į lyderiaujančių Lenkijos post roko grupių olimpą.

Atlikdami ne paties populiariausio žanro muziką „Besides“ sugebėjo pavergti milijonus Lenkijos gyventojų širdžių ir 2014 metais iškovojo pirmąją vietą televizijos talentų šou „Must Be The Music“. Praėjus dvejiems metams po sėkmingo debiuto, išleistas antrasis albumas pavadinimu „Everything Is“, už kurio prodiusavimą buvo atsakingas Maciej Karbowski, grupės „Tides From Nebula“ narys. Šį kartą ketvertas į savo atliekamų kūrinių skambesį norėjo įnešti daugiau neapdirbtų gitarų ir elektronikos garsų. Visa tai melancholiškus muzikinius kraštovaizdžius, leidusius svajingai paklysti debiutinio albumo įrašuose, pripildė audros šėlsmui prilygstančių, sielą pavergiančių elementų.

Per trumpą gyvavimo laikotarpį „Besides“ surengė daugiau nei 150 koncertų, tarp jų nemažai
pasirodymų festivaliuose Lenkijoje ir už jos ribų. 2018 metais užburiančios muzikos ketvertas iš Lenkijos savo kūrinius atliko viename didžiausių post roko muzikos festivalių Europoje –
Dunk!Festival’18“. Verta paminėti ir koncertinius turus su lietuviams jau gerai pažįstamomis
grupėmis „Obscure Sphinx“ bei „Tides From Nebula“.


Pirmą kartą Lietuvoje pasirodysiančio lenkų ketverto koncertas įvyks klube „XI20“ kovo 14 d.
Besides“ apšildys Andriaus Grigorjevo (ex-Luumm) solo projektas „Floodracks“.

Daugiau informacijos: FACEBOOK'e

Paieška